sitename

מועדון הכדורגל בני יהודה תל אביב | האתר הרשמי

סיקור משחקים - דיווח חי בזמן משחק | צפייה בנתוני משחקים שהסתיימו
search
כתבה ראשית מחלקת נוער
אתר בני יהודה
אתר בני יהודה | 30/03/2017

"נסי היה חבר, אבא, אח ואיש מקצוע - עולם ומלואו"

בני יהודה ת"א כאבה השבוע את מותו בטרם עת של ניסים (נסי) משולם ז"ל - פיזיותרפיסט הנוער. שחקנים, מנהלים ומאמנים, שליוו אותו בדרכו האחרונה, מביאים דברים לזיכרו בפרידה אחרונה

בסוף השבוע האחרון נפל אבל כבד על מועדון הכדורגל בני יהודה ת"א, עם מותו של ניסים (נסי) משולם ז"ל, שנפטר לאחר מאבק במחלה קשה. נסי, אחד האנשים האוהבים במועדון, החל את דרכו בכדורגל כשחקן בקבוצת מכבי רמת עמידר. בהמשך התמחה כפזיותרפיסט ועבד עם קבוצות נוער שונות, בהן מחלקת הנוער של הפועל ר"ג והפועל ת"א, עד שהגיע העונה לקבוצת הנוער של בני יהודה ת"א.

נסי היה אהוב מאוד על כל מי שהכיר אותו. שמוליק בל, מנהל המחלקה, מספר: "את נסי מכיר קרוב ל-15 שנה, עבדנו יחד במחלקת הנוער של הפועל ת"א. מאז שמרנו על מערכת יחסים של חברות קרובה לאורך כל השנים. מה שייחד את נסי זה חוש ההומור המאוד מאוד מפותח שלו, הוא היה מומחה לסרטי בורקס ישראלים. 

"בנוסף התברך נסי בתכונה של נתינה אין סופית. כל ילד שהיה מגיע אליו, מתקבל בחיוך ובאהבה. נסי היה משקיע בשחקנים שעות על גבי שעות. לא קל לי לדבר על נסי בלשון עבר, היו לנו הרבה שיחות נפש במהלך החודשים האחרונים לחייו. אני יכול רק לצטט את המשפט שבעיני מסכם הכל - איפה ישנם עוד אנשים, כמו האיש ההוא".


משה קונסטנטין, מאמן קבוצת הנוער: "הכרתי את נסי עוד מתקופת רמת עמידר, אני זוכר שנסי בדיוק עלה מהנוער ואני הייתי שחקן די מוביל. כבר בפעם הראשונה שהוא עלה לבוגרים, אמרתי לעצמי, יואו חתיכה מבנה יש לו וממש נהנתי לראות אותו מתאמן. חשבתי שהוא באמת יכול לעזור לנו בקבוצה הבוגרת.

"מאז יצא לנו להתראות מדי פעם, עד שמוניתי למאמן קבוצת הנוער ועבדנו די קרוב. כשהגעתי לקבוצת הנוער, אחד הדברים שלא מצאו חן בעיני היה התור הארוך בכניסה לחדר הטיפולים של נסי. בהחלטה משותפת יחד עם הצוות המקצועי, נתתי הוראה ששבוע שלם לא יהיו טיפולים לשחקנים אצל נסי, אך הוא מטוב ליבו ביקש ממני לוותר על ההוראה הזו ולטפל בשחקנים. כל פיזיותרפיסט אחר היה בוחר ליהנות מהשבוע הזה, ורק הוא רצה ההפך.

"ברגע שנודע לי על מחלתו, מאותה שבת שבה הוא כבר לא הופיע, ניתבתי את האחריות לשחקנים והדגשתי שנסי חולה ואנחנו מחוייבים בשבילו. השחקנים לקחו את זה בשיא הרצינות, ליוו אותו מקרוב, שיחקו בשבילו והקדישו לו ניצחונות".

שחקני הנוער נפרדים
שחקני הנוער נפרדים מנסי

 

ליאל ביטון, מגן הנוער, היה אחד השחקנים הקרובים לנסי. אתמול הוא סיפר: "אני מכיר את נסי עוד מהימים בהפועל ר"ג, מגיל 11 בערך. נסי תמיד היה פיזיותרפיסט מהסוג שהוא הרבה מעבר למקצוע. שהייתי קטן יותר, היתה לי פציעה חמורה בקרסול, נסי היה צמוד אלי. הוא טיפל בי לאורך כל הפציעה ואפילו הייתי הולך אליו הביתה. היו ימים שהוא היה פותח את מגרש האימונים, גם כאשר לא היו אימונים, במיוחד כדי לטפל בי. בנוסף לכל זה, בנו של נסי הוא החבר הכי טוב שלי, כך שהייתי מחובר אלי נסי בקשר קרוב גם מעבר לכדורגל".


בר סדיס, שחקן הנוער: "אני מכיר את נסי מגיל קטן, מימי הפועל ר"ג. כשעברתי לבני יהודה, בעונה הראשונה שלי, היו לי כאבי גב, מעין כאבי גדילה ומרוב שסמכתי על נסי, הלכתי אליו במיוחד לר"ג, לפני האימונים בבני יהודה. הוא היה מטפל בי אפילו לפני השחקנים שלו מר"ג.

"הוא סיפר לי פעם שבשבתות הוא היה מגיע למגרש ברגל, כי התחיל לשמור שבת עקב מחלתו, במיוחד כדי לטפל בקבוצות הצעירות יותר, שהיו משחקות באותו יום בשכונה. הוא כל כך אהב את העבודה הזו".


גיל דדון, שהשתקם מקרע ברצועה הצולבת ועבר את העונה הזו באופן צמוד עם נסי, מספר: "עברתי עם נסי דרך ארוכה. הוא שיקם אותי לאחר הקרע ברצועה. נסי היה בן אדם מיוחד מאוד, אני חושב שמעטים האנשים כמוהו. הוא היה חבר, אבא, אח ועולם ומלואו בשבילי.

"הייתי מגיע לשכונה כל יום בשעה 16:00 והוא היה מחכה לי. היינו קונים את אותו המסטיק ועובדים עד 20:00. במקום לנסוע הביתה בסיום הטיפול בי, הוא היה מחכה לי עד שאסיים להתקלח, כדי שנצא יחד. לעולם לא אשכח אותו, היתה לי זכות להכיר בן אדם כזה. הצעד הבא שלנו הוא להביא את הגביע בשבילו".


דניאל פישר, אחד השחקנים הוותיקים בקבוצה הנוער, מסכם: "הכרתי את נסי העונה במחנה האימונים. זו היתה זכות להכיר אדם ענק עם לב ממש טוב. היה אכפת לו מכל אחד והוא היה מטפל בכולם מבלי לחשוב פעמיים. מרוב שאהבנו אותו, היינו מגיעים לפני האימון, רק בשביל לדבר איתו ולהתייעץ בו.

"אני רוצה לספר משהו שלא הרבה יודעים - למרות שנסי היה חולה מאוד, הוא המשיך להגיע ולטפל בנו. ממש היה אכפת לו מאיתנו".


יהי זיכרו ברוך


עוד סיקור משחקי נוער