sitename

מועדון הכדורגל בני יהודה תל אביב | האתר הרשמי

סיקור משחקים - דיווח חי בזמן משחק | צפייה בנתוני משחקים שהסתיימו
search
ראיון אישי
אתר בני יהודה
אתר בני יהודה | 29/01/2017

"תתאמנו טוב, תשחקו טוב ותחיו טוב – אתם תהיו טובים" | אחד על אחד עם אבנר עיני

אבנר עיני, מאמן הכושר הנהדר של הקבוצה, בראיון על מצב הקבוצה עם מבט לעתיד

בשבוע האחרון כולנו שמחנו לגלות בני יהודה חדשה, בני יהודה התקפית, ווינרית, יוזמת. גילינו קבוצה שרצה ואינה מתגוננת. אולי חלקנו כבר שכחו, אבל במשחקים רבים בתחילת העונה האויר של השחקים נגמר כבר בסביבות הדקה ה-60. פציעות חמורות נחתו בזו אחר זו על השחקנים הזהובים ולרשות המאמן לא עמד אף פעם סגל מלא ובריא.

האיש שאחראי יותר מכולם על השיפור הדרמטי בכושר ובכשירות השחקנים הוא מאמן הכושר של הקבוצה, אבנר עיני. כאשר אבנר הגיע לקבוצה בפעם הראשונה, היתה לי את הזכות לערוך איתו ראיון היכרות עבור האתר הרשמי. גיליתי אדם מדהים, איש מקצוע מהשורה הראשונה וגם זכיתי בחבר לחיים. אם ייצא לכם, נסו לתפוס אותו לשיחה, מבטיח לכם שתהינו מכל רגע. ולשמחתי, אבנר, אשר נפרד מהקבוצה בסיום העונה שעברה עקב פציעה (קרע בגיד האכילס), חזר בנובמבר לשורותינו והחל בתהליך ארוך וקשה של הכשרת הפצועים ושיפור כושר השחקנים. כמעט שלושה חודשים אחרי, אי אפשר שלא להתפעל מהכושר המשופר (ההוכחה הטובה ביותר: משחק הגביע בעכו, 120 דקות + פנדלים) וגם מהסגל המחלים, טפו טפו טפו. זמן נהדר להחליף איתו כמה מילים.

שלום אבנר, מה שלומך?

הכל בסדר גמור, ברוך השם. בדיוק סיימתי להרדים את הילדים, שהם האושר הכי גדול שלי בחיים. אני לא מוכן לפספס את זה בעד שום הון שבעולם.

נפרדת מבני יהודה בסיום העונה שעברה, חזרת עם כל השינויים שהתחוללו בקבוצה. באיזה מצב מצאת את הסגל?

אני מראש רוצה להיזהר וחלילה לא להעביר ביקורת, אני אומר זאת בצורה הכי אובייקטיבית שיש: קיבלתי קבוצה עם שבעה שחקנים מחוץ לסגל. גם אני בעצמי נחתתי בקבוצה פצוע, עדיין בחופשת מחלה. בחודשיים הראשונים לא ראיתי אימון אחד. הייתי עסוק אך ורק בשיקום השחקנים. רק לפני שבוע, עם חזרתי של חזיזה לאימון מצומצם, צפיתי באימון של הקבוצה. הייתי כל כולי מרוכז בשיקום השחקנים ושיפור היכולות. באימון פתאום מצאתי את עצמי אומר לניסן: "תראה, אני עומד ולא עובד". זו היתה באמת הפעם הראשונה שרק צפיתי באימון.

כשהגעת, הקבוצה היתה בשפל מכל הבחינות. עכשיו, בלי לפתוח פה, רואים שינוי מגמה וכמעט עלייה על הדרך הנכונה. איפה אתה יכול לשים את האצבע על ציר הזמן ולומר ששם התחולל המפנה?

הקבוצה עברה טלטלה גדולה העונה, הוחלפו מאמנים, הוחלפו שחקנים. עכשיו, לאחר שסיימנו לשקם את השחקנים, יש לי עבודה לא פחות קשה: להכניס שחקנים לכושר. פדרו לא בכושר, גורדנה לא בכושר, ואלסקיס לא שיחק חודש וגם ז'ייטה לא הגיע בכושר. אם כבר ז'ייטה, חייב לציין שאני ממש נהנה לאמן אותו. הבחור פשוט משקיע את כל כול ומאד רוצה להתקדם.

אני לא יכול לומר בבירור היכן היתה הנקודה שדברים החלו להסתדר, אבל בהחלט יש שיפור. אני מאמין באימונים מודרניים ומצד שני אני מאד אוהב הרבה דברים מהעולם השמרני, של הרבה ריצות ועבודה סיזיפית. יש הרבה ספורטאים שנמנעים מלהתעמת עם קשיים מנטליים ופיזיולוגיים, אשר היו יכולים להרים אותם לרמות אחרות. אני מנסה כן לגרום לשחקנים להתעמת ולגלות שיאים חדשים אליהם הם יכולים להגיע. הכל כמובן באופן מבוקר, חכם ומסודר. אני אגלה לך סוד (כאן אבנר צוחק לרגע ומספר): כמה שחקנים ניגשו אליי כשחזרתי, ואמרו לי שהם היו מרוצים שלא הייתי באימוני פתיחת העונה...

הזכרת את הזרים, האם אתה רואה מבחינה פיזיוליגית או מנטלית הבדלים בין השחקנים הישראלים לבין הזרים?

אני חושב שזה לא רק עניין של זרים וישראלים, אלא גם עניין של תרבויות בין הזרים. זרים אפריקאים, לדוגמא, יתנו את כל כולם כי ברוב המקרים הם מגיעים ממדינות מאד עניות והכדורגל, כנראה, הוא ממש חבל הצלה עבורם. יש להם משמעת עצמית מאד גבוהה. הם עובדים מאד קשה.

אם נשווה את זה לישראלים, רוב השחקנים מגיעים ללא עננה של "אם אין לי כדורגל אין לי סיכוי לשרוד". רובם יחיו ויצליחו גם ללא הכדורגל. לכן, אולי, בקטע הזה לאפריקאים יש יותר דרייב להצליח.

זרים מאירופה, כמו ואלסקס מליטא, הם מגיעים מתרבות מזרח אירופאית, שבה אין דבר כזה שילד יגדל בלי להצטיין בנגינה על כלי מסויים, לימודים גבוהים והתמחות לפחות בתחום אחד של ספורט. הם מביאים איתם את החינוך הנוקשה של ההורים למצויינות וזה בהחלט ניכר, אי אפשר להתעלם מזה.

אצלנו התרבות שונה. הכל יותר מתירני ונהנתני וזה גם משפיע על התפתחות השחקנים מגיל צעיר. אין ספק. יש כמובן המון יוצאי דופן שתמיד רעבים ורוצים, כמובן. זה הכל חינוך מהבית בשילוב של תכונות מולדות.

בשבוע הנוכחי יש שלושה משחקים. הזכרת שחקנים שאין להם עדיין כושר לשני משחקים בשבוע. איך אתה מכין שחקנים לשבוע אינטנסיבי שכזה מבלי שייפצעו?

אין ספק שלשחק 90 דקות הם לא מסוגלים. צריך ממש להיזהר איתם וללכת בין הטיפות. אם ניקח את פדרו, לדוגמא, אני לא יכול להושיב אותו שבועיים בלי לשחק כדי שיחזור לכושר, כי אז אנחנו עלולים למצוא את עצמנו במינוס 10. החכמה היא לשלב אותם לאט. פדרו יודע לשנות את קצב המשחק בהתאם ליכולות שלו וזו הגדולה שלו. למאמן כושר חייבת להיות אינטואיציה והיכרות מאד ברורה עם השחקנים. מול אשדוד בהחלט ייעצתי למאמן לתת לפדרו לשחק 90 דקות, אבל בגביע לא יכלנו לתת לו לפתוח, אלא לשחק רק 30 דקות. לשמחתנו גם לא היתה הארכה וניצחנו, אז התהליך השתלם. בין האימונים אני מוסיף המון טיפולים ומזמין עוד מסז'יסטים ומטפלים לעזרה. במקרה הצורך אני גם מוריד מעומס האימונים לשחקן זה או אחר. הליגה היא הכי חשובה ואני צריך לדאוג להביא את כל השחקנים רעננים לקראת המשחק מול מכבי פ"ת. אני מאד אוהב את האתגר הזה של "איך להביא את השחקן לכושר טוב יותר מבלי לפגוע בו".

לעומת השנים שעברו, יש לך כלים נוספים, שניתן לרכוש, כדי לשפר את יכולות השחקנים?

לא התחלתי את העונה בקבוצה אבל כן היתה לי אפשרות לרכוז אביזרים נוספים. אני מאד הייתי רוצה לרכוש "ציוד שובר שוויון":GPS. עם הציוד הזה אני יכול לעקוב אחרי כל פרמטר של השחקן באימונים ובמשחקים, כשאין ספק שהאימונים חשובים הרבה יותר מבחינת איסוף הנתונים. בקבוצות הגדולות יש שלושה-ארבעה מאמני כושר ולכל אחד תפקיד מוגדר. בקבוצות "הקטנות" יש ממאן כושר אחד שאחראי על הכל. לכן, עליי לדקדק ולתכנן עד לרמת הפרט הקטן ביותר ע"מ שהשקנים יוכלו ללהתקדם ולמקסם את היכולות שלהם. כשהגעתי, נעזרתי מאד בג'ורדן מהנוער. הוא עזר לי המון. עליי לנהל את הזמנים בצורה מאד מדוייקת ולא לפספס שום פרט. מבחינת פציעות יש רק את דולב שמשתקם מהקרע בצורה נהדרת. שי קונסטנטין ומאור קנדיל חטפו מכה במשחק הגביע אבל יהיו כשירים. גם מרשיץ' סובל מפציעה בעצב ברגל אבל גם יהיה כשיר לשבת. מרקו, שנעדר בגביע, גם החלים ויהיה כשיר.

מה נאחל להמשך העונה? איך תרצה לראות את הקבוצה?

כמו שאני אוהב לראות את הקבוצות שלי: רצות לוחצות, עובדות, נוקשות ולא מפסיקות. מאמן כושר הכי נהנה לראות את השחקנים ככה ומחייכים בסיום המשחק לאחר ניצחון. מבחינת הקבוצה, הכי חשוב להבטיח את ההישארות, לאחר הטלטלה העונה. אם להיות גם חוצפן לרגע, אז הנה גם בגביע התקדמנו. ההגרלה סידרה משחקים בין הקבוצות במקומות 1-5, כך שהכל פתוח והכל אפשרי. לך תדע. השחקנים החדשים, שבכולם פגענו בול, הוסיפו המון לקבוצה ואנחנו נראים הרבהיותר טוב. יש לפנינו רצף משחקים קשה מאד (פ"ת, בית"ר, ק"ש, רעננה, מכבי ת"א) והשחקנים צריכים לדעת להתאמן טוב, לשחק טוב ולחיות טוב – הכל יהיה טוב. זה מה שהם צריכים לראות  אל מול עיניהם.

תודה רבה אבנר והמון הצלחה בהמשך העונה.

עוד ראיון אישי
המשחק הבא
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 29 | שני | 19.4.21
20:15 | איצטדיון טדי
בית
מול
בני יהודה ת
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 30 | ראשון | 25.4.21
20:00 | איצטדיון בלומפילד
בני יהודה ת
מול
הפועל חדרה
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 31 | |
19:00 | איצטדיון בלומפילד
בני יהודה ת
מול
מכבי נתניה
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 32 | |
19:00 | איצטדיון בלומפילד
בני יהודה ת
מול
הפועל ת
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 33 | |
19:00 | איצטדיון המושבה
הפועל כפ
מול
בני יהודה ת
טבלת הליגה
  קבוצה
1 מכבי ת"א
2 מכבי חיפה
3 מ.ס אשדוד
4 מכבי פ"ת
5 עירוני ק"ש
6 הפועל ב"ש
7 מכבי נתניה
8 בית"ר ירושלים
9 הפועל חיפה
10 הפועל חדרה
11 בני סכנין
12 הפועל ת"א
13 בני יהודה ת"א
14 הפועל כפ"ס
משחקים נצחונות תיקו הפסדים יחס שערים הפרש נקודות
28 18 8 2 23-51 28 62
28 19 4 5 22-54 32 61
28 14 5 9 27-40 13 47
28 12 5 11 24-27 3 41
29 11 7 11 32-28 -4 40
29 9 11 9 34-34 0 38
27 9 8 10 30-35 5 35
27 9 8 10 33-34 1 35
28 8 9 11 40-33 -7 33
27 8 8 11 29-26 -3 32
28 8 7 13 37-16 -21 31
28 7 9 12 30-18 -12 30
28 6 8 14 38-19 -19 26
27 6 5 16 36-20 -16 23
מבזקים מהשכונה
לבני יהודה תל אביב ערוץ יוטיוב ייחודי הכולל סרטונים, קליפים, ראיונות ועוד. להרשמה לערוץ ליחצו
| 21.12.20
לבני יהודה יש איזור מיוחד באתר "לאן", המוקדש למשחקי הקבוצה, לנוחותכם האוהדים. אתם מוזמנים ללחוץ כאן, להיכנס ולהזמין כרטיסים למשחקים
| 11.2.20
רוצים לדעת עוד על הקבוצה? להיחשף להצצות בלעדיות אל תוך המתרחש במועדון? הצטרפו לחשבון האינסטגרם שלנו - bnei_yehuda_tlv_official
| 21.1.21