sitename

מועדון הכדורגל בני יהודה תל אביב | האתר הרשמי

סיקור משחקים - דיווח חי בזמן משחק | צפייה בנתוני משחקים שהסתיימו
search
ראיון אישי
אתר בני יהודה
אתר בני יהודה | 22/11/2017

"רוצה לשחק בשביל האוהדים. אשמח לשחק מול יציעים מלאים יותר"

נריוס ואלסקיס הגיע לישראל לפני פחות משנה והוא כבר מרגיש בבית. בראיון אישי הוא מספר על התקופות הפחות טובות ("אני כל הזמן מנסה לשפר את עצמי"), על המטרות ("15-10 שערים ו-7-5 בישולים"), ועל חיי היומיום - משפחה, מוזיקה ומחשבות קדימה

- נריוס, מה שלומך?
"אני בסדר, מרוצה. תקופה נחמדה".

- איך אתה רואה לאחור את פתיחת העונה שלך? התחלת מצויין, עם שער במשחק הראשון, ואז הגיעה תקופה פחות טובה...
"היתה תקופה שכל הקבוצה שיחקה פחות טוב, ולא היו לי הזדמנויות לכיבושים. בזמן האחרון כולנו משתפרים וגם אני. שמח שיש לי שוב אפשרות להבקיע".

- הרבה אוהדים שואלים למה אתה "מחכה" לדקות האחרונות של המשחק כדי להבקיע... הבקעת שלושה שערי ליגה וכולם הגיעו בדקות האחרונות.
נריוס צוחק: "זה ידוע שמי שמבקיע בדקות האחרונות הוא כמו מלך עבור האוהדים חחח אבל האמת היא שאני לא עושה את זה בכוונה. בכל המשחקים, מהדקה הראשונה, אני מנסה להבקיע. כשיש לי הזדמנות, זה קורה".

- איך מרגיש חלוץ שלא מצליח לכבוש לאורך זמן רב?
"זה לא רק אישי. כשאתה חלק מקבוצה שמתחילה עונה מוקדם וטוב, ואז הרמה הכללית יורדת, אתה לוקח את זה פחות אישית. ברור שאני לא מרגיש טוב כשאני לא כובש, אבל אני עובד קשה, אני מנסה לשפר את עצמי, ומחכה להזדמנות הנכונה".

- היה נדמה שהמאמן מאמין בך, גם כשלא הבקעת, הוא לא ויתר עליך וכמעט לא איבדת את מקומך בהרכב. איך זה הרגיש? 
"המאמן רואה את הכל. אני חושב שאפשר היה לראות את העבודה הקשה שאני נותן, באימונים ועל הדשא. המאמן ראה שאני לא מרים ידיים. אם אתה עובד קשה, בסוף זה משתלם. לפעמים יש משחק לא טוב או תקופה לא טובה, ואז דברים משתפרים". 

נריוס חוגג עם חברים
נריוס חוגג עם חברים (צילום: אלוני מור)

- מה המטרות שאתה שם לעצמך העונה?
"לא יודע. לא פשוט לומר. מבחינה אישית הייתי רוצה לסיים את העונה הזו עם 15-10 שערים ועוד 7-5 בישולים. זה יהיה מעולה. ככל שנשתפר ונשחק יותר התקפי, יהיו לי יותר הזדמנויות לכבוש".

- מה עובר לך בראש ברגע הזה שהכדור נוגע ברשת?
"זו הרגשה נהדרת. אני מרגיש טוב עם עצמי, שמח עבור המשפחה והאוהדים. שמח על היכולת להבקיע בשביל הקבוצה שלי. זו התרגשות גדולה".

- בוא נדבר קצת על הגול מול מכבי פ"ת, שבחרת לפרגן למאוויס ולא להבקיע. זה גול שקיבל הרבה תשבוחות, גם מפרשנים שאמרו שזה אחד הגולים היפים של העונה בינתיים. מה היה שם?
"יכולתי להבקיע, אבל ראיתי שמאוויס נמצא בעמדה טובה, אולי קצת יותר חופשי ממני, והחלטתי למסור לו. ברור שחלוץ רוצה להבקיע כמה שיותר גולים, אבל יש מצבים שאתה יותר מאושר מזה שאתה יכול לתת מסירה טובה ולאפשר לחבר להבקיע. במקרה הזה המסירה הזו היתה שווה יותר מאשר עוד גול שהייתי מבקיע". 

- העונה היחסים שלך עם האוהדים קצת מוזרים, הרבה עליות ומורדות. אם יש לך הזדמנות להעביר מסר לאוהדים, מה היית אומר להם?
"הייתי מבקש מהאוהדים - בואו למגרש לצפות במשחקים ותאמינו בנו. אני רוצה לשחק בשביל האוהדים. הייתי שמח לשחק מול יציעים מלאים יותר. זה מכניס מוטיבציה אחרת. גורם לך לרצות לרוץ יותר ולהבקיע יותר רק בשביל הקהל. יכול להיות שאוהדים צריכים לגלות יותר סבלנות כלפינו. כשאתה מבקיע עושים אותך מלך, וכשאתה מחמיץ אתה שוב למטה. זה לא פשוט להיות במצב הזה".


יש לנו העונה סגל טוב יותר ומוכשר יותר 

- הגעת בעונה הקודמת בינואר, אז אפשר לומר שזו עונה שנייה שלך בבני יהודה. אתה מרגיש שמשהו השתנה בקבוצה?
"היתה לנו פתיחה טובה, ואז ירידה ביכולת, ועכשיו שוב שיפור. גם המזל היה לטובתנו לאחרונה. אנחנו חייבים לשחק הרבה יותר טוב. אני חושב שיש לנו העונה סגל טוב יותר ומוכשר יותר מזה שהיה לנו בעונה שעברה, וזה נותן לנו יותר אפשרויות".

- נריוס, אתה ואמיליוס זובאס נחשבים שחקנים ששידרגו את הקבוצה, שניכם ליטאים שהגיעו לארץ ועשו שינוי. איך זה מרגיש כשיש לך בקבוצה עוד מישהו מהמדינה שלך?
"זה מצויין. כשהגעתי הוא עזר לי מאוד, בכל דבר, בהתאקלמות. כשאתה מגיע לחדר הלבשה חדש ויש לך מיד עם מי לדבר, אתה לא מרגיש לבד. מאוד שמח על זה".

 
נריוס ואמיליוס
נריוס ואמליוס. "הוא עזר לי המון" (צילום: אלוני מור)

- מה הדבר הכי שונה בין חדר ההלבשה כאן ובין מה שהכרת מליטא או מקומות אחרים באירופה?
"במקומות אחרים הרבה יותר נקי", הוא צוחק, "בליטא חדרי ההלבשה יותר מוקפדים. בישראל זה אחרת, יותר חופשי. אני לא יודע אם זו המדינה או השחקנים עצמם, אבל בטוח ששונה כאן".

- איך אתה רואה את הרמה של הליגה הישראלית מבחינת כדורגל?
"הרמה לא רעה. יש לא מעט קבוצות טובות, כמו הפועל ב"ש, מכבי ת"א, בית"ר ירושלים ואחרות. הקבוצות האלה מרימות את הליגה למעלה ומושכות את הקבוצות האחרות. העובדה שיש קבוצות ישראליות שמצליחות באירופה, עוזרת לליגה מאוד. מבחינתי הרמה פה טובה. אני אוהב לשחק בישראל ואני מקווה להישאר עוד בליגה הזו".

- בוא נחזור לסוף העונה שעברה - לזכייה בגביע. הגעת לקבוצה חדשה, שלא זכתה בתואר הרבה שנים, ואחרי כמה חודשים בקבוצה כבר היית עם גביע. איך הרגיש כל הטירוף הזה של הזכייה?
"זה מדהים מה שעשינו בעונה שעברה. זה מטורף. בטח אחרי שהקבוצה והאוהדים כל כך חיכו לתואר. זה היה וואו. קשה לתאר את ההרגשה. הזכייה עצמה, התגובות של האוהדים. זה היה מדהים".


אפשר לנצח את ק"ש 

- מה אתה עושה בזמן החופשי שלך? כשאתה לא מתעסק בכדורגל?
"יש לי אישה יפה ושני ילדים מהממים. אנחנו עושים הרבה דברים ביחד - יוצאים להליכות, לפארקים, לראות סרטים, לחוף הים. כשיש לי זמן אני מנסה להספיק כמה שיותר דברים עם המשפחה. בימים שאני לא עייף מדי, יש לנו בייביסיטר ואז אנחנו יכולים לצאת רק שנינו או עם חברים למסעדה או כל בילוי אחר".

- איזו מוזיקה אתה אוהב?
"אני אוהב סיגנונות שונים של מוזיקה - ראפ, רוק, פופ, כל מיני. יש גם זמר ישראלי אחד שאני מכיר - גולן... אייל גולן".

- אם לא היית שחקן כדורגל, מה היית עושה בחיים?
"אני לא יודע", (צוחק) "יש לי הרבה חברים שעושים דברים שונים... קשה לי היום לדמיין איזה כיוון הייתי בוחר אם לא הייתי משחק". 

- אתה בן 30, יש לך עוד כמה שנים לשחק, אבל התחלת כבר לחשוב על מה יקרה איתך אחרי הפרישה?
"קשה לי להאמין שאני אשאר בכדורגל כמאמן. אני ארצה לעשות משהו אחר - לא שחקן ולא מאמן... אולי סוכן, אולי סקאוט... אני באמת לא יודע מה אעשה, אבל יש לי עוד 3-4 להחליט מה יהיה הכיוון".

- לסיום, ביום שבת אנחנו חוזרים מפגרה, אחרי שני ניצחונות חשובים, שבשניהם היה לך חלק חשוב. באיזה מצב מגיעה הקבוצה למשחק הזה?
"יש אנרגיות טובות. עשינו שני נצחונות ברצף, מול קבוצות טובות. יש לנו סיכוי טוב במשחק בשבת. אנחנו צריכים לבוא במטרה לנצח ואני מלא אמונה שזה יכול לקרות. קריית שמונה קבוצה טובה, ולא יהיה משחק קל, אבל אני מאמין שאפשר לנצח אותם".


עוד ראיון אישי
המשחק הבא
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 29 | שני | 19.4.21
20:15 | איצטדיון טדי
בית
מול
בני יהודה ת
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 30 | ראשון | 25.4.21
20:00 | איצטדיון בלומפילד
בני יהודה ת
מול
הפועל חדרה
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 31 | |
19:00 | איצטדיון בלומפילד
בני יהודה ת
מול
מכבי נתניה
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 32 | |
19:00 | איצטדיון בלומפילד
בני יהודה ת
מול
הפועל ת
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 33 | |
19:00 | איצטדיון המושבה
הפועל כפ
מול
בני יהודה ת
טבלת הליגה
  קבוצה
1 מכבי ת"א
2 מכבי חיפה
3 מ.ס אשדוד
4 מכבי פ"ת
5 עירוני ק"ש
6 הפועל ב"ש
7 מכבי נתניה
8 בית"ר ירושלים
9 הפועל חיפה
10 הפועל חדרה
11 בני סכנין
12 הפועל ת"א
13 בני יהודה ת"א
14 הפועל כפ"ס
משחקים נצחונות תיקו הפסדים יחס שערים הפרש נקודות
28 18 8 2 23-51 28 62
28 19 4 5 22-54 32 61
28 14 5 9 27-40 13 47
28 12 5 11 24-27 3 41
29 11 7 11 32-28 -4 40
29 9 11 9 34-34 0 38
27 9 8 10 30-35 5 35
27 9 8 10 33-34 1 35
28 8 9 11 40-33 -7 33
27 8 8 11 29-26 -3 32
28 8 7 13 37-16 -21 31
28 7 9 12 30-18 -12 30
28 6 8 14 38-19 -19 26
27 6 5 16 36-20 -16 23
מבזקים מהשכונה
לבני יהודה תל אביב ערוץ יוטיוב ייחודי הכולל סרטונים, קליפים, ראיונות ועוד. להרשמה לערוץ ליחצו
| 21.12.20
לבני יהודה יש איזור מיוחד באתר "לאן", המוקדש למשחקי הקבוצה, לנוחותכם האוהדים. אתם מוזמנים ללחוץ כאן, להיכנס ולהזמין כרטיסים למשחקים
| 11.2.20
רוצים לדעת עוד על הקבוצה? להיחשף להצצות בלעדיות אל תוך המתרחש במועדון? הצטרפו לחשבון האינסטגרם שלנו - bnei_yehuda_tlv_official
| 21.1.21