sitename

מועדון הכדורגל בני יהודה תל אביב | האתר הרשמי

סיקור משחקים - דיווח חי בזמן משחק | צפייה בנתוני משחקים שהסתיימו
search
כתבות וטורים
אתר בני יהודה
אתר בני יהודה | 06/07/2018

"נביא שחקנים שיחזקו אותנו ויעזרו לנו להיות קבוצה טובה"

יוסי אבוקסיס מרוצה מבסיס השחקנים שפותח את העונה בכתום, ומתכנן על עוד לפחות ארבעה שחקנים שיגיעו. "אם יהיה מהלך מול מכבי ת"א, הכיוון הוא שזה יהיה טרייד - לא להביא שחקנים בהשאלה, אלא בהעברה, עם חוזה לכמה שנים", הוא אומר. דן מורי אמר במסיבת העיתונאים: "מקווה ומאמין שתהיה עונה שבה נהיה מרוצים מעצמנו"
 

עונת 2018-19 של בני יהודה תל אביב נפתחה רישמית ביום רביעי במסיבת עיתונאים עם המאמן, יוסי אבוקסיס, ושחקן הקבוצה, דן מורי. לאחר מסיבת העיתונאים, נערך האימון הרישמי הראשון של העונה.

במסיבת העיתונאים, שהועברה בדף הפייסבוק הרישמי של הקבוצה בשידור חי, התייחס המאמן, בין השאר, גם למצב הנוכחי של הסגל וגם לתוכניות לרכש. לפניכם תימלול מלא.

 

- יוסי, שמונה שחקנים עזבו בקיץ, יש עוד כמה שאנחנו לא יודעים אם יהיו או לא יהיו בעונה הבאה, ועדיין לא הגיע אף שחקן. איך אתה מסתכל על זה?

יוסי: "כמו שאתם רואים שוק השחקנים הישראלים לא שופע ולא ראיתי הרבה העברות בין הקבוצות הישראליות. אלא אם אתה מתפשר ולוקח שחקנים שאתה לא צריך.

"בשנה שעברה דיברנו על אותו דבר... אתם מכירים אותי - אני לא מנסה לרצות אף אחד. אני לא לוקח שחקנים כדי להגיד 'הבאתי'. כמו בשנה שעברה - צריך לחכות לשחקנים המתאימים.

"אני חושב שבימים הקרובים או בשבוע הקרוב תהיה התפתחות עם מספר שחקנים, אבל שחקנים שאנחנו באמת רוצים. 

יוסי אבוקסיס במסיבת העיתונאים לפתיחת עונת 2018-19
יוסי אבוקסיס. "יש לנו בסיס טוב מזה של עונה שעברה" (צילום: אלוני מור)

"לדעתי, בניגוד לעונה הקודמת, יש לנו השנה בסיס הרבה יותר טוב. בשנה שעברה היו לנו מעט שחקנים שהייתי בטוח שיהיו שחקני הרכב; והיום יש לנו הרבה שחקנים שהפכו להיות שחקנים מרכזיים. אם נצליח להביא כמה שחקנים טובים, בנוסף לבסיס החזק שיש לנו, אני מאמין שהסבלנות תשתלם. 

"כבר היו לנו כמה שחקנים, שנפלו לנו בדרך. היה לנו בלם שכבר סגרנו איתו ופתאום החליט ללכת למקום אחר. היתה אפשרות של חלוץ שרצינו ופתאום גילינו שיש לו חוזה. אני שמח שהדברים האלה לא דולפים ושאנחנו עובדים בשקט.

"עם הרבה שחקנים טובים שרצינו, זה בסוף לא הסתדר, מכל מיני סיבות; אבל אנחנו נביא שחקנים שיחזקו אותנו ויעזרו לנו להיות קבוצה טובה, לפחות כמו זו של שנה שעברה".


- יכול להיות שבגלל שהשוק הישראלי לא רווי בשחקנים, אתה תתמקד בלהביא זרים איכותים? 

"אני רואה קבוצות, עם סכומים ענקיים בכדורגל, שלא מצליחים להביא זרים טובים לפה. גם שוק הזרים הוא לא בשמיים. אנחנו מנסים להביא שחקנים למבחנים, כי לא תמיד מה שאתה רואה ועוקב במהלך השנה, זה מה שמגיע בסוף. 

"נכון שכרגע זה נראה כאילו חסרים שחקנים ולא הבאנו, אבל אחד התפקידים שלי ושל הצוות זה לא להילחץ ולהביא באמת רק שחקנים שנהיה שלמים איתם. יש ישראלים שיתפנו בשבועיים הקרובים, ויש זרים שמנסים בקבוצות אחרות וגם הם מתפנים לפעמים... אנחנו מחכים לראות. בינתיים יש לנו בסיס יותר טוב מאשר בתחילת העונה שעברה". 


- כשאתה מסתכל על הסגל הקיים, איפה נקודות התורפה? באיזה תפקידים היית רוצה להתחזק?

"נצטרך למצוא תחליפים לשחקנים שעזבו אותנו כמו מאוויס, יונתן, חוזז ונריוס. נצטרך להביא שחקנים בעמדות האלה. אלה התפקידים שאנחנו מתמקדים בהם.

"בגדול, אם הסגל הקיים יישאר, יש לנו רצון להביא עוד בלם ושלושה שחקנים לחלק הקידמי - למלא את העמדות של שחקנים שעזבו".


- בשנה שעברה הבאתם הרבה שחקנים ממכבי תל אביב, האם נראה את אותה תופעה גם השנה? האם אתם תלויים במכבי תל אביב?

"גם מכבי תל אביב רוצים מאיתנו שחקנים. אני בטוח שאם נעשה משהו עם מכבי תל אביב זה יהיה לא בהשאלות, אלא משהו עם העברות, לא כמו בשנה שעברה. 

"אל תשכחו שבעונה הקודמת לא היו לנו יותר מדי אפשרויות ולכן לקחנו שחקנים בהשאלות. זה היה או לעשות קבוצה שתילחם על הירידה, או לקחת שחקנים בהשאלות, ואני שמח שעשינו את ההחלטה הזו. אני גם שמח שהם הצליחו, כולל חבשי שהגיע בהשאלה והתקדם.

"כמובן שאם מכבי ת"א יירצו מאיתנו שחקנים, ואני יודע שהם רוצים, אז נוכל לעשות את זה בהעברה ולא בהשאלה". 


- אתה יכול לעדכן לגבי מכבי ת"א. כי עלו השמות של זובאס וקנדיל - שני עוגנים מאוד חשובים מבחינתך. איפה זה עומד כרגע?

"כבר עידכנתי יותר ממה שתכננתי חחח אני לא יודע לגבי שניהם. אני יכול להגיד לך שלגבי קנדיל היו דיבורים, ברק דואג לעתיד של המועדון, ולכן הכיוון הוא שאם זה יהיה מול מכבי ת"א, זה יהיה מהלך של העברות. יהיה טרייד וכך זה לא יהיה להביא שחקנים בהשאלה, אלא בהעברה, עם חוזה לכמה שנים".


- בשנה שעברה בני יהודה עברה מסלול שהתחיל בזה שאמרו אין סגל, ואז היה את ההישג באירופה, ואז היו עליות וירידות, ובסוף הפתעתם את כולם עם פלייאוף עליון... והשאלה היא אם העונה רף הציפיות הזה עלה או שעונה שעברה היתה הבלחה חד פעמית?

"אני לא אוהב לתת הצהרות, בטח לא בשלב הזה של העונה, וגם לא באמצע העונה... הצהרות זה למי שרוצה לרצות את התקשורת, ואחר כך הוא צריך לרוץ אחרי ההצהרה הזו...

"אנחנו עובדים במגרש. אנחנו נביא עוד מספר שחקנים טובים. בשקט ובצניעות. אני חושב שמה שייחד אותנו בשנה שעברה יותר מהכל, זו הצניעות., של השחקנים, של כל המערכת... ואנחנו צריכים להמשיך את זה השנה.

"זה בסדר שאתם, העיתונאים, רוצים הצהרות, אני חושב שזה לא נכון בשלב הזה של העונה, כשעוד לא הצלחנו להביא שחקנים טובים, וגם בכלל אני חושב שזה לא טוב לתת את כ ההצהרות האלה. אני חושב שאנחנו צריכים לעבוד טוב במגרש, זה מביא תוצאות".


- נראה שהסגל שהולך להיות באימון הראשון היום הוא די מצומצם, כמה שחקנים אתם מתכננים להחתים?

"כן... היום יהיה מצומצם. גם שנה שעברה התחלנו מצומצם. אם נצליח להביא לפחות עוד 4 שחקנים טובים לסגל, באמת טובים, שיהיו בתוך הבסיס הזה שכבר יש לנו, אז גם תהיה לנו קבוצה טובה".


- שאלה קצת אישית, יוסי. אתה רואה את הסחבת סביב מינוי המאמן לנבחרת. השם שלך היה שם יחד עם רוני לוי וניר קלינגר, יכול להיות שאולי החלטת מהר מדי לוותר על התפקיד הזה או שאתה שלם עם המצב?

"זה היה נראה לך רציני שהיינו מתחילים עונה היום, כשהראש שלי נמצא בנבחרת? שקבוצה כמו בני יהודה שדואגת לעתיד שלה, ואני כחבר של ברק, משאיר אותו ככה?

"אני חושב שזה לא היה רציני אם זה היה ככה. אני חושב היום שדווקא קיבלתי את ההחלטה הכי נכונה. לא הייתי יכול לשבת פה היום ולדבר אתכם ולעשות הכנה לקבוצה, ברגע שהראש שלי נמצא במקום אחר. קיבלתי החלטה נכונה, אם למישהו היה ספק לגבי זה".

 
דן מורי במסיבת העיתונאים לפתיחת עונת 2018-19
דן מורי. "אנחנו שמחים על כל אוהד שבא לאיצטדיון"

דן מורי, נראה שאנחנו חוזרים על אותו תסריט של השנה שעברה, גם מבחינת סגל שחקנים. איך אתם, השחקנים, רואים את הקבוצה שהולכת ונבנית, אחרי כל השחקנים שעזבו?

דן: "נקודת המבט שלי משנה שעברה היא שבאתי לפה באיזור אוגוסט והתחברתי לקבוצה. אני מכיר את יוסי ולא חושב שהוא יביא שחקנים שלא יכולים לשחק בהרכב. זו עבודה של הצוות המקצועי. אנחנו השחקנים רוצים השנה להשתפר, ולהיות יותר טובים.

"יש גם שחקנים שלנו שחוזרים מהשאלה ואולי ישתלבו מחדש. אנחנו נעבוד במגרש וננסה למקסם את עצמנו".


- דן, כשחקן בית, אחרי שתי עונות באמת טובות, עם גביע ועם פלייאוף עליון, לא מאכזב אתכם שיש כזה ריחוק מהקהל, שהם לא פה, שלא מרגישים את הקהל?

"אני לא כל כך יכול להגיב על זה. אנחנו השחקנים שמחים על כל אוהד שבא לאיצטדיון, מנסים לשמח אותו על המגרש, ולעלות כל שבוע בשביל לרצות את האוהדים; אבל זו החלטה שלהם אם לבוא או לא לבוא. מי שיגיע נשמח איתו, ומי שלא יגיע, חבל".


- אחרי עונה שבה הגעתם לפלייאוף העליון, והיו לכם הרבה משחקים גדולים מול קהל גדול; אתם, ביניכם השחקנים, מדברים על לשחזר את זה, להיות שם עוד פעם ולטעום את זה שוב?

"לפני כל עונה אתה רוצה להיות הכי טוב שאתה יכול. אני מקווה ומאמין שתהיה עונה שבה נהיה מרוצים מעצמנו".

 עוד כתבות וטורים
המשחק הבא
ליגת הבורסה לניירות ערך | מחזור 33 | רביעי | 1.7.20
20:15 | איצטדיון רמת גן
הפועל רעננה
מול
בני יהודה ת
טבלת הליגה
  קבוצה
1 מכבי ת"א
2 מכבי חיפה
3 בית"ר ירושלים
4 הפועל ב"ש
5 הפועל ת"א
6 הפועל חיפה
7 בני יהודה
8 הפועל חדרה
9 מכבי נתניה
10 מ.ס אשדוד
11 הפועל כפ"ס
12 סקציה נס ציונה
13 עירוני ק"ש
14 הפועל רעננה
משחקים נצחונות תיקו הפסדים יחס שערים הפרש נקודות
34 25 9 0 8-62 54 84
34 22 6 6 29-71 42 72
34 15 10 9 33-46 13 55
34 13 10 11 32-39 7 49
34 14 6 14 49-31 -18 48
34 11 11 12 43-35 -8 44
33 13 10 10 30-40 10 49
32 10 10 12 39-32 -7 40
32 11 7 14 45-35 -10 40
32 9 11 12 46-45 -1 38
32 9 8 15 38-27 -11 35
32 8 8 16 45-23 -22 32
32 8 5 19 43-29 -14 29
33 2 11 20 62-27 -35 17
מבזקים מהשכונה
לבני יהודה תל אביב ערוץ יוטיוב ייחודי הכולל סרטונים, קליפים, ראיונות ועוד. להרשמה לערוץ ליחצו
| 12.3.19
לבני יהודה יש איזור מיוחד באתר "לאן", המוקדש למשחקי הקבוצה, לנוחותכם האוהדים. אתם מוזמנים ללחוץ כאן, להיכנס ולהזמין כרטיסים למשחקים
| 15.7.18
רוצים לדעת עוד על הקבוצה? להיחשף להצצות בלעדיות אל תוך המתרחש במועדון? הצטרפו לחשבון האינסטגרם שלנו - bnei_yehuda_tlv_official
| 20.8.18